Datum konání:
2.7.2016

·        Neděle 3.7. –  pouť do Křtin, kde v 9,00 hodin bude mše sv. Odjezd v 6,45 z Dobromilic

Pouť do Křtin –

6,45 – Dobromilice (u hospody)
6,50 – Víceměřice (u obchodu)
6,55 – Mořice (zastávka)
7,00 – Nezamyslice (u hospody)
7,05 – Tištín
7,10 – Koválovice
7,20 – Dřevnovice (u obchodu)

9,00 – mše sv.

12,20 – křížová cesta

13,00 – Požehnaní

Kulturní rada Orla vypsala literární soutěž na téma "NEskutečný příběh". Svoje příspěvky může poslat každý, ať už je členem Orla, či nikoliv. Soutěž je také vypsána pro všechny věkové kategorie. Prosíme vás o rozšíření informací do farností a společenství, příp. do škol ve vašem bydlišti. Uzávěrka je 30.9.

literární soutěž.jpg

Pouť k Bráně milosrdenství nejen pro rozvedené, Olomouc 10. Září 2016

Rozpad rodiny a rozvod není dnes nic neznámého. Asi každý ve svém okolí (ve své rodině,
u přátel a známých, ve své farnosti) zná někoho, koho se nějak bolestně rozvod dotkl. Ať už je
to přímo člověk, který se rozvedl se svým manželem / manželkou, ať jsou to děti, které poznamenal rozvod jejich rodičů, vnoučata, která poznamenal rozvod jejich prarodičů, ať jsou to rodiče dospělých dětí, kterým se rozpadlo manželství, či přátelé rozvedených manželů.

Ještě několik měsíců budeme prožívat Svatý rok milosrdenství vyhlášený papežem Františkem. V olomoucké katedrále mnozí z nás již prošli Branou milosrdenství a mnozí také pocítili uzdravující a osvobozující dotek milosrdného Boha. V sobotu 10. září chceme nabídnout zvláště těm, kteří se ve svém životě nějak potýkají s následky rozvodu (ať už osobního nebo rozvodu někoho z příbuzných či přátel) společnou pouť k Bráně milosrdenství.  Pouť je však určená pro kohokoliv, kdo hledá a touží po Božím milosrdenství.

Program pouti bude rozmanitý, dalo by se s nadsázkou říct, že jde o „wellness pro duši“. Je připraven tak, aby si z něj mohl každý vybrat to, co nejvíce potřebuje. Jeho podrobný popis najdete níže. Chceme vás povzbudit, abyste si v sobotu 10. září udělali čas, našli odvahu přijít a využili tak výzvu papeže Františka, který v bule Misericordiae Vultus říká toto: „Mimořádný Svatý rok je tedy příležitostí, abychom v každodenním životě prožívali milosrdenství, kterým nás Otec zahrnuje od věků. Nechme se v tomto Jubileu Bohem překvapit. On nikdy neustává otevírat dokořán bránu svého srdce, aby nám opakoval, že nás má rád a chce s námi sdílet svůj život.“ (MV, čl. 25)

Program Pouti k Bráně milosrdenství pro rozvedené

začátek 8.30 v kostele svatého Michala v Olomouci

souběžně s programem:
8.30 – 11.15 možnost sv. smíření, nebo duchovního rozhovoru u otce Bohumila Vitáska (misionář milosrdenství pro olom. arcidiecézi) v místnosti pro kolegia - kaple Božího milosrdenství (areál ACHO na Křižkovského ulici)
9.00 – 11.15 tichá adorace v kapli Božího milosrdenství (areál ACHO na Křižkovského ulici)
9:00 – 9.45  P. Petr Glogar OCD přednáška Boží milosrdenství u Sv. Michala
9.50 – 10.20 P. Damián Němec OP přednáška na téma Rozvod - bolest rodin i církve u Sv. Michala
10.20 organizační vstup
10.30 cesta milosrdenství (po skupinách ke Svaté bráně v katedrále, následný průchod Branou)
11.30 mše sv. v katedrále celebruje arcibiskup Jan Graubner
12.30 možnost občerstvení před katedrálou